Top 10 tegevust Kalamajas

Kalamaja piirkond on tuntud kui hipsteilinnak, virvarrvärviline ja sarmikalt boheemlaslik Tallinna rajoon. Hubased puitmajad, mille alumisel korrusel pesitsevad armsad kutsuvad kohvikud, lahedad kirevad baarid ja tipptasemel restoranid iga nurga peal. Koerajalutustest ideaalsed, maalilised pargid, imetlusväärne arhitektuur ja loomingulised inimesed, kellega tutvust teha. See on asum, kus ajaratas kulgeb tasahilju, kus möödujaile kõlab meeldetuletus võtta aeg maha, nautida hetke. Carpe diem.

Ammendava ülevaate saamiseks selle piirkonna meelelahutusest, joogi- ja toitukohtadest, oleme koostanud top 10 tegevusest, mida Kalamajas ette võtta. Intrigeeritud? Asume asja uurima!

  1. TOPS baar ja kohvik

Kalamaja kodubaar TOPS on retrostiilis baar ja kohvik, mis on alati pulbitsevalt elav. Interjöör on avar ja üpriski roheline, nõukogude ajast inspireeritud funktsionalistliku mööbliga, seintel on kaasaegsed maalid noortelt kunstnikelt ja sillerdab inspireeriv atmosfäär. TOPS pakub suurepäraseid kokteile, kuumi jooke ja lihtsat maitsvat ampsu, näiteks vrappe või paniinisid. Nii nagu vanadel aegadel, on külma ja ettearvamatut ilma põlastavate suitsetajate tarbeks baari tagaosas suitsuruum. Enamikul õhtutel mängivad erisugused DJ-d oma sette ja kolmapäeviti toimub iganädalane Bingo-õhtut. Kas saaks lõbusam olla?

  1. Põhjala pruulikoda ja Tap Room

Põhjala on Eesti tuntuim käsitööõllepruulija ning uude asukohta Kalamaja külje alla koliti 2018. aastal. Tap Roomis pakutakse vaadist 24 Põhjala ja külalisõlut. Kuid, olge mureta, see koht pole mõeldud ainult õllehuvilistele – neil on ka maitsev toidumenüü, Texase BBQ-st kuni vegantoitudeni. Põhjala pruulikoda ja Tap Room pakub neljapäevast pühapäevani inglis- ja eestikeelseid majatuure, mis tutvustavad õllede tootmisprotsessi ja pakuvad paari õlle degusteerimist. Majja sisenedes tervitab Põhjala merchi- ja õllepood, kus saab põhjaliku ülevaate olemasolevast õllevalikust. Lisaks saab veel soovi korral rentida nende privaatsauna, mis mahutab kuni 8 inimest. Täitsa super!

  1. Heldeke! teater-baar

Heldeke! teater-baar on ainus speakeasy-hõnguline, vodevilli stiilis, punaste kardinatega lokaal Kalamajas. Avatud toimumispaigana, pakub Heldeke! laia valikut üritusi meelelahutust jahtivaile inimestele – ständupist, live-muusikast ja teatrist kuni tsirkuse, mustkunsti ja burleskini! Baaris on suur valik jooke ja suupisteid kogu maailmast – Šoti viskist Austraalia õlleni. Peaaegu iga päev toimuvate eriilmeliste esinemiste kõrval on Heldekeses! ka avalik saun. Saun on unisex ja kõigile avatud kolmapäeviti ja pühapäeviti. Ja seal on bassein! Lahe!

  1. T35 Topellier kohvik

See imearmas kohvik on külastust väärt koht kohvihoolikutele ja toiduarmastajatele! Kohvik T35 pakub maitsvat käsitöökohvi kunstimaigulises keskkonnas. Lisaks on neil maitsvad küpsetised, rikkalik hommikusöögi- ja brunchimenüü ning ka hooajalised pakkumised! Imeimposantsed rootsipärased kuklid, šokolaadipannkoogid ja värsked smuutid – tõeline hommikusöökide paradiis. Just hiljuti avasid nad eksklusiivse baari, mis tegutseb reede- ja laupäevaõhtuti Fromm baari nime alt. Frommis on mitmekülgne kokteili- ja veinimenüü. Minge ja uurige ise lähemalt seda supersalajast baari!

  1. Bertolucci restoran

2023. aastal Eesti üheks parimaks Itaalia restoraniks valitud Bertolucci on Kalamajas asuv pereettevõte. Interjöör on paeluv ja hubane, kus perekonna reliikviad on dekoratsioonidena üles seatud, näiteks artiklid omaniku ja peakoka Marco Bertolucci kuulsast režissöörist sugulase Bernardo Bertolucci kohta. Hispaania ja Jaapani köökides töötanud Marco avas mõned aastad tagasi Kalamajas restorani, mille eesmärk oli tutvustada Itaalia kokkamistraditsioone kaasaegsemas kontekstis. Leppides vaid kõrgeima kvaliteediga baasproduktidega, hõngub Bertolucci roogadest filigraanset lihtsust – Pasta Nero, Risotto Tartufo ja palju muud. Lisaks on Bertoluccil ammendav veinikaart, mille pokaalid sobituvad toitude kõrvale imehästi. Bellissimo!

  1. Balti jaama turg

Kui otsid omakasvatatud köögivilju, armastusega tehtud mahla või käsitöömett, siis mine piilu Balti jaama turgu! Hoone sise- ja välituru aladel on hulganisti Eesti väikeettevõtteid ja oma toodangut pakkuvaid müüjaid. Siin saab tõeliselt autentse turukogemuse. Lisaks turgudele on ümberringi palju tänavatoiduputkasid ja kenasid kohvikuid ning teisel korrusel ka vintage-poode. Sellel kompleksil on palju, mida avastada ja uurida. Seega proovige pisut maitsvaid naturaalseid vilju, mõnda kasutatud riidetükki ja inspekteerige müügilolevat retro-sisustust!

  1. Plan B

Looking for a place  to wind down after a busy day of activities? Then Plan B is a gem of a find for sure. This is a wine bar with a rustic and cozy vibe, where every connaisseur can find something new and intriguing to try. Wine sommeliers here are attentive and patient, catering towards your specific preferences and needs. To accompany the wine, Plan B offers a fine selection of savoury and sweet sides to indulge in. And if you’re not in the mood for wine, there are plenty of other refreshments to sip. Especially enthralling is their multifarious cocktail selection, where you can give a go to a Gin Blossom or an Arctic Sour. Have a sip!

  1. Telliskivi toidukonteinerid

Söögikohta valida võib vahel olla liialt keeruline, eriti kui on kiire ühest kohast teise minekul. Kui ihalete hõrgu tänavatoidu järele mis on taskukohane ja tõeliselt maitsev, siis peab kindlasti külastama Telliskivi toidukonteinereid! Ühel sirgjoonel aestsevad kebabiputkad, pizzeriad, vahvliriad?, sushikohad ja palju muud! Nendes võluvates söögikohtades saab kas kohapeal maitsvat einet nautida või selle kärmelt kaasa haarata. Kui siinset suvel külastada, on see tänav alati rahvast pungil. Einestatakse, naerdakse ning mängitakse läheduses pingpongi. Head näksimist ja lahedat õhtut!

  1. Paavli kultuurivabrik

Kalamajja kerkis hiljuti uus ja põnev kultuuri- ja meelelahutussüda – Paavli kultuurivabrik! See pakatav ja energiline toimumispaik asub vanas tehasehoones Tallinna ühe suurima, nimekaimulise taaskasutuspoe, Paavli kaltsuka lähedal. Kultuuritehas selle kõige täpsemas tähenduses, toimuvad seal peamiselt muusikaüritused ja kontserdid, kuid muuhulgas leiavad aset ka komöödiaõhtuid, drink-and-draw ning veelgi enamat. Kompleksis on mitu lavaala, näiteks Kasvuhoone ja Torustik, ning muid vingeid ruume, nagu Jaapani stiilis Kiviaed ja maaliline terrass nimega Õunaaed. Paeluv asukoht, mis on pulvitseb ägedatest esinemistest ja inspireerivast õhkkonnast.

  1. Kalamaja pagarikoda

Kalamaja pagarikoda on imearmas pagari- ja koogiäri Kalamaja keskmes ning külastades tekib soe tunne, nagu astuks ajamasinasse. See pagarikoda tekitab nostalgiat, eriti nende autentsed ja ajatud retseptid, mida nad jätkuvalt entusiastlikult kasutavad. Pagarikoja interjöör on äratuntavalt retrohõnguline ning ideaalne kodune hommikusöögikoht. Kalamaja pagarikojas on rikkalik valik soolaseid ja magusaid küpsetisi ning kooke, mille kõrvale on kuum jook lihtsalt täiuslik. Ainus probleem on küpsetise väljavalimine! Kalamaja pagarikoda on ilmtingimata kohustuslik külastuskoht saiafännidele!

Kalamajal on palju, mida pakkuda, alates kaunitest arhitektuurilistest vaatamisväärsustest kuni mõnusõdusate kohvikute, pagarikodade, esinemispaikade, vinoteekide, restoranide ja kõige selleni, mida hing võiks ihaldada. Siin pesitseb kunstiline ja külalislahke kogukond, kus on alati midagi toimumas ja kutsub sind kaasa lööma. Nii et astu aga samm Kalamaja poole ja alusta oma vahvat seiklust Tallinna loomingulises keskkonnas. Terviseks!