Algaja juhend kokteilide valmistamiseks

Olenemata sellest, kas korraldate pidu, tahate oma sõpradele muljet avaldada oma segamisoskustega või lihtsalt naudite erilist jooki üksinda, võib teadmine, kuidas valmistada maitsvat kokteili, lisada teie õhtusse rafineeritust ja naudingut.

Kokteilid võib jagada mitmesse kategooriasse, sõltuvalt nende peamistest koostisosadest ja valmistamisviisist. Siin on mõned kõige põhilisemad kokteilitüübid:

Martini: klassikaline kokteil, mis on valmistatud džinni või viina ja vermutiga, ning mida serveeritakse martiniklaasis.

Margarita: tekiilapõhine kokteil, mis on valmistatud laimimahla ja triple sec'iga, ning mida serveeritakse soolaga ääristatud klaasis.

Old Fashioned: viskipõhine kokteil, mis on valmistatud suhkru, bittersi ja tsitrusega, ning mida serveeritakse viskiklaasis.

Daiquiri: rummipõhine kokteil, mis on valmistatud laimimahla ja suhkruga, ning mida serveeritakse jahutatud klaasis.

Cosmopolitan: viinapõhine kokteil, mis on valmistatud jõhvikamahla ja laimimahlaga, ning mida serveeritakse martiniklaasis.

Õige klaasi valimine

Kasutatavad klaasid võivad täiustada teie kokteili esitlust ja maitset. Siin on mõned kõige levinumad kokteiliklaasitüübid:

Martiniklaas: klassikaline koonusekujulise kausi ja varrega klaas, mida kasutatakse martinide ja muude kokteilide serveerimiseks ilma jääta.

Viskiklaas: lühike, lai klaas, mida kasutatakse jookide serveerimiseks jääga, näiteks Old Fashioni või Godfatheri puhul.

Piklik (Highball) kokteiliklaas: kõrge, kitsas klaas, mida kasutatakse suurema mahuga kokteilide serveerimiseks, näiteks Colaweizer.

Kausjas (Coupe) kokteiliklaas: madal taldrikukujuline klaas, mida kasutatakse selliste kokteilide nagu Gimlet või šampanja serveerimiseks.

Raputamine vs segamine

Teadmine, kas loksutada või segada oma kokteili, võib joogi maitset ja tekstuuri oluliselt muuta. Siin on mõned üldised suunised:

Raputamine: kasutatakse, kui kokteil sisaldab puuviljamahla, koort, munavalget või muid pakse või viskoosseid koostisosi. Raputamine muudab segu õhulisemaks, tekitades vahtu. Tavaliselt raputatakse kokteile nagu Daiquiri, Margarita ja Cosmopolitan.

Segamine: kasutatakse, kui kokteil sisaldab selget kanget alkoholi, näiteks džinni või viina, või on valmistatud täielikult alkoholist. Segamine loob ühtlasema ja elegantsema tekstuuri. Kokteilid, mida tavaliselt segatakse, on näiteks Martini ja Old Fashioned.

Nüüd, kui te teate põhitõdesid kokteilitüüpide, klaaside ja tehnikate kohta, on aeg teha mõned joogid! Siin on mõnede klassikaliste kokteilide retseptid:

QF 10:1

 • 60 ml Four Pillars Modern Australian džinni
 • 10 ml Regal Rogue Daring Dry vermutit
 • Garneering: sidruniviil

Smoky Godfather

 • 60 ml Four Pillars Modern Australian džinni
 • 10 ml Regal Rogue Daring Dry vermutit
 • Garneering: sidruniviil

BeerWeizer

 • tassike Green Colat
 • tassike alkovaba Weihenstephanerit

Gimlet

 • 75 ml Four Pillars Rare Dry džinni
 • 15 ml suhkrusiirupit
 • 30 ml värskelt pressitud laimimahla
 • Garneering: laimiketas