Saun ja meelelahutus!

Saun ei tähenda pelgalt ülikuuma tuppa vabatahtlikku minemist, seal paar minutit istumist, samal ajal vett kerisele visates, siis kiiruga välja jooksmist ja enda jahutamist külma veega. See ei tähenda pelgalt külm õlle libistamist ja kaselehtedega vihtlemist. Kui sa lähed sauna, väikesesse pimedasse tuppa, mis on põrgustki palavam, tahad sa seda pentsikut situatsiooni kellegagi jagada. See on sotsiaalne praktika, kogukondlik keskkond, kus vestelda ja lobiseda, lõõgastuda ja mõnusalt aega veeta. Meil on siin, Kalamaja piirkonnas Heldekeses!, igal kolmapäeval ja pühapäeval unisex saunaõhtud nimega Sauna Socialkus saab nautida mõnusat saunaskäiku ja kohtuda uute inimestega. Ja vahel on meil saunaõhtutel veel lisameelelahutust! Alates õdusast live-muusikast viskide degusteerimiseni – meil on kõike! Soovid sellest rohkem teada? Uurime lähemalt!

A singer performing

Live-muusika 

Kellele ei meeldiks minna kontserdile otse peale auravast saunast välja tulemist, kehakatteks vaid rätik ja plätud? Meile küll meeldib! Mõningate saunaskäikude ajal oleme pakkunud esinemisvõimalust lootustandvatele esinejatele. Jonathan Flack esineb igal kuu esimesel kolmapäeval Heldekes! saunatamise ajal koos setlistiga täis bluusi, rokki ja souli. Tema muusika paneb sind (ja hoiab sind!) terve öö tantsisklemas. Tema rütm ja biit on lihtsalt üdini võnkumapanevad. Vahel kutsub Flack esinemise lõpus kuulajaid endaga lavale jämmima, nii et kui olete ise suur melomaan, hüppa aga parem lavale! Kreekas sündinud ja Eestisse armunud Filippos Malandrakis esitles oma muusikalist teekonda 'Cycles', kus ta kombineeris filigraanselt väljavalitud ja isikupärastatud kaunid kitarri-coverid siseilma sügavustesse sukelduva haavatva jutuvestmisega. Mõtlemapanev, kaasahaarav kogemus, kus melanhoolsed kitarri-coverid on võimalus end maandada, meeldetuletus lõõgastumiseks ja rahulikult võtmiseks.

A pile of vinyls

Heldeke! Vinyl Sessions

Autentse vintage kuulamiskogemuse tagamiseks oleme vinüülid surnuist tagasi toonud üritusteseeriaga Heldeke! Vinyl Sessions! Ürituste ajal on meil laval vinüülimängija, mida saab igaüks kasutada. See on muusikaliselt avatud keskkond, kus kõik on oodatud oma vinüüle kaasa võtma, neid keerutama ja oma vinget muusikamaitset maailmaga jagama! Sündmuste sari, mis on täis mälestuste jagamist, erinevate žanrite sulandamist ja uute muusikaliste horisontide avastamist. Tule ja keeruta vinüüle!

Keeleklubi

Kõik väljamaalased, kuulake nüüd! Kui olete turvalise keskkonna otsinguil, kus harjutada oma eesti keelt, siis meie Keeleklubi on just sulle! Need õhtud tagavad avameelse ja sooja keskkonda kõigile rahvusvahelistele sõpradele, kes on kuskil A2/B1 tasemel ja soovivad harjutada eesti keeles kõnelemist. Kohalikud, kes soovivad osaleda ja aidata kaaskeelehuvilisi, on väga oodatud liituma! Hubane õhkkond pakatamas vestlustest, lauamängudest ja naerust. Meie keeleklubide sari teeb tagasituleku, nii et hoidke silm peal meie sotsiaalmeedial!

A glass of whiskey

Viski degusteerimised

Kui sa veel ei teadnud, Heldekeses! on suur valik viskisid – umbes 200 erinevat! Austraaliast Soomeni, ühelinnaselisest kolmelinnaseliseni, pehmest suitsuseni – meil on igaühele midagi. Innukate viskihuvilistena oleme teinud koostööd erinevate viskivarustajate ja destilleerimisvabrikutega, et viia läbi viski degusteerimisi. Need degusteeringud hõlmavad paljusid aspekte: eksperdid räägivad konkreetse viskidestilleerimisvabriku nüanssidest ja innovatsioonidest, sinu maitsemeeled avatakse laiaulatuslikule maitsekonglomeraadile ja saab võtta osa tõeliselt eksklusiivset degusteerimiskogemusest! Ideaalne neile viskisõpradele, kes soovivad proovida uusi viskidestilleerimisvabrikuid või unikaalseid viskisid.

Tuimadel või külmadel talveõhtutel, kus kondid on ülevoogavast lumehunnikust läbi külmunud ning sa ihaled vaid viivuks hõngu kuumast ja seltskondlikust suvest, siis ootame Sind Heldekesse! Meie Sauna Social õhtutel saate üles soojendada oma käed ja hinge, kohtuda uute inimestega ja mõnikord isegi nautida vahvat meelelahutust. Rohkemate sündmuste avastamiseks hoia silm peal Heldekese! kalendril. Terviseks!